Akdeniz Teknoloji Transfer Ofisi


Sosyal Bilimler Alanında Çalışan Araştırmacılar için Advanced Fellowships ve Newton Mobility Grants Çağrıları Açıldı!

Değerli Araştırmacılarımız,

 

Birleşik Krallık ile ortaklık içerisinde araştırma kapasitelerini güçlendirebilmesi ve dolaşım desteklerinden faydalanabilmesi için Newton Advanced Fellowships ve Newton Mobility Grant çağrıları açılmıştır!

 

ÖNEMLİ NOT: British Academy sadece sosyal bilimler alanında çalışan araştırmacıları desteklemektedir. Diğer bilimsel alanları destekleyen Royal Society en kısa zamanda çağrılarını açacak olup, açıldığında sizlere duyuru yapılacaktır.

 

Newton Advanced Fellowships

Newton Advanced Fellowships programı ile Türkiye’deki araştırmacıların Birleşik Krallık’tan ortakları ile birlikte bir eğitim vasıtasıyla kendilerini geliştirmeleri, bunun yanında karşılıklı bilimsel ziyaretlerin, bilimsel araştırmanın ve bilgi ve beceri aktarımının desteklenerek, araştırma   kapasitelerinin güçlendirilmesi hedeflenmektedir. Kabul alan araştırmacilara senelik 37,000 sterline kadar destek verilecektir. Destek suresi en çok 2 sene olarak belirlenmiş olup, son başvuru tarihi 14 Mart 2018’dir.

 

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

Dikkat Edilecek Hususlar: Başvuracak araştırmacıların doktora derecesine sahip olması ve doktora sonrası kariyerinin 15 yılı geçmemesi gerekmektedir.

 

Newton Mobility Grants

Newton Mobility Grant programı ile Türkiye’deki araştırmacıların Birleşik Krallık’tan ortakları ile birlikte projeler geliştirebilmeleri, yeni araştırmacı ağlarına dahil olabilmeleri ve ortak çalışmalar başlatabilmeleri hedeflenmektedir. Kabul alan araştırmacılara 10,000 sterline kadar bütçe verilecek olup, en çok 2 sene içerisinde gerçekleştirilecek seyahatler desteklenecektir. Programın son başvuru tarihi 14 Mart 2018’dir.

 

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

Dikkat Edilecek Hususlar: Başvuracak araştırmacıların doktora derecesine sahip olması gerekmektedir.

 

Bilgilerinize saygılarımızla sunar, iyi çalışmalar dileriz.

0