Akdeniz Teknoloji Transfer Ofisi


Marie Curie “Yenilikçi Eğitim Ağları (ITN)” 2018 Yılı Çağrısı Açıldı

Yenilikçi Eğitim Ağları (Innovative Training Networks–ITN), yenilikçi araştırma alanlarında konu sınırlaması olmadan, kariyerinin başlangıcındaki araştırmacıların eğitilmesini hedeflemektedir. ITN Çağrısı, birden fazla ülkeden farklı akademik ve akademik olmayan (sanayi kuruluşu, STK vd.) kuruluşları bir araya getirerek, konusunda deneyimli araştırmacılar tarafından, doktora derecesini almamış genç araştırmacıların eğitilmesine yönelik projeler geliştirilmesine önayak olmaktadır. Bu vesileyle deneyimli araştırmacılar, kendi alanlarında yetişecek genç araştırmacılar için kurumlarında araştırma pozisyonu açma ve Avrupa Komisyonu tarafından fonlanan uluslararası araştırmacılar ile araştırma yapma/çalışma fırsatı yakalamaktadır.

Desteklenen projelerde çalışmak üzere istihdam edilecek kariyerinin başlangıcındaki araştırmacılar henüz doktora derecesini almamış ya da en fazla 4 yıl tam zamanlı araştırma deneyimi bulunan kişiler olmalıdır. Ayrıca, istihdam edilecek araştırmacının hangi milliyetten olduğu fark etmeyecek ancak mutlaka yurtdışından geliyor olması gerekecektir (istihdam edilecek ülkede son 3 yılda 12 aydan fazla bulunmama şartı).

Proje önerisinin Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmesi halinde istihdam edilecek araştırmacıların maaşları, eğitim ve araştırma masrafları, proje ortakları arasında düzenlenecek etkinliklerin masrafları, Avrupa Komisyonu tarafından karşılanmaktadır.

Proje Önerisi Konu Başlıkları: Eğitim Ağları Programı – European Training Network (ETN)

                                                           Sanayi Doktora Programı – European Industrial Doctorates (EID)

                                                           Ortak Doktora Programı – European Joint Doctorates (EJD)

Avrupa Komisyonu proje önerisi başvurularını 17 Ocak 2018’e kadar alıyor.

Çağrı detay ve başvuru belgeleri için tıklayınız.

0