Akdeniz Teknoloji Transfer Ofisi


Kâtip Çelebi-Newton Fonu Kapsamında, Sosyal Ve Beşeri Bilimler Alanlarında Faaliyet Gösteren Araştırmacılara Yönelik Newton İleri Seviye Destekleri Ve Newton Dolaşım Desteği Çağrıları Açıldı!

Kâtip Çelebi-Newton Fonu kapsamında, sosyal ve beşeri bilimler alanlarında faaliyet gösteren araştırmacılara yönelik verilecek olan destek British Academy tarafından yürütülmekte olup ülkemiz ve Birleşik Krallık araştırmacıları arasında işbirliklerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

TÜBİTAK çağrı sayfası için tıklayınız.

Newton İleri Seviye Destekleri (Newton Advanced Fellowships)

Burs programı kapsamında Türkiye’deki araştırmacıların Birleşik Krallık’tan ortakları ile birlikte eğitim, işbirliği, karşılıklı bilimsel ziyaretler ve bilgi ve beceri aktarımı ile araştırma işbirliklerinin kurulması hedeflenmektedir.

Başvuru yapacak olan araştırmacıların doktora derecesine sahip olması ve doktora sonrası kariyerinin 15 yılı geçmemesi gerekmektedir.

Bütçe: Yıllık 37,000 sterline kadar

Süre: Maksimum 2 yıl

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Newton Dolaşım Desteği (Mobility Grant)

Newton Dolaşım Desteği Programı ile Türkiye’deki araştırmacıların Birleşik Krallık’tan ortakları ile birlikte projeler geliştirmeleri, araştırmacı ağlarına dahil olmaları ve ortak çalışmalar başlatmaları amaçlanmaktadır.

Başvuru yapacak olan araştırmacıların doktora derecesine sahip olması gerekmektedir.

Bütçe: 10,000 sterline kadar

Süre: Maksimum 1 yıl

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

0